LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmendet në mesnatë Lulzim Basha, del jashtë kontrollit/ Përjashton të gjithë partinë

11 Janar 2022, 07:22, Politikë CNA
Çmendet në mesnatë Lulzim Basha, del jashtë kontrollit/

Lulzim Basha, i shkarkuar nga demokratët dhe  duke mbajtur peng selinë blu, ka dalë tashmë jashtë kontrollit.

Duke mos marrë parasysh votën e demokratëve  përmes një mbledhje me ish anëtarë të kryesisë ka vendosur përjashtimin e ish kryeministrit Sali Berisha nga PD dhe jo vetëm.

Sipas listës, që emrave të përjashtuar dhe të pezulluar, Basha  ka shkarkuar të gjithë partinë.

Ky vendim raportohet se ëhstë marrë gjatë një mbledhjeje që ka nisur nga ora 19 00 e ditës së djeshme dhe që ka zgjatur deri në orën 03.00 të mëngjesit të sotëm.

Agron Shehaj

Aldo Bumçi

Belind Kelliçi

Blendi Himci

Çlirim Gjata

Edit Harxhi

Edi Paloka

Eno Bozdo

Ervin Minarolli

Gent Deromemaj

Genc Pollo

Genti Strazimiri

Rigels Mucollari

Ivi Kaso

Ledina Mandia

Luan Baci

Lorenc Luka

Mimoza Hajdarmataj

Oerd Bylykbashi

Tritan Shehu

-Belind Kelind Kellici-Tirane

-Albana Vokshi-Tirane

-Aldo Bumci-Tirane

-Agron Shehaj-Tirane

-Flamur Noka

-Tritan Shehu-Gjirokaster

-Bujar Leskaj-Vlore

-Edmond Spaho-Korce

-Edi Paloka-Durres/CNA.al

Lajmet e fundit nga