LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do ketë ripërtëritje të PS”/ Rama flet pas pas mbledhjes së kryesisë

11 Janar 2022, 09:30, Politikë CNA
“Do ketë ripërtëritje të PS”/ Rama flet pas pas

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes me  kryesinë e PS, ka zbardhur objektin e diskutimit.

 ?Rrjeti rinor të PS dhe përtej saj, një rrjet vullnetarizmi, qytetarie progresive në funksion të komunitetit dhe sigurish ku ne dëshirojmë të nderveprojmë më të rinjtë dhe tu japim mundësinë që të kenë një mbështetje që të kthehen në aktivistë dhe njerëz të interesuar përtej punëve të veta. Ngjarja e kongresit të PS që do të adresojë sfidat e përbashkëta të qeverisë për 4 vitet që vijnë?, tha Rama.

Rama njoftoi se Partia Socialiste do të mbledh më 29 janar Kongresin e saj, ku do të merret vendimi për ndryshimin e statutit të partisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga