LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk mbarojnë çudirat/ E besuara e Bashës nuk “njeh” Berishën

11 Janar 2022, 10:59, Politikë CNA
Nuk mbarojnë çudirat/ E besuara e Bashës nuk “njeh”

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha në vijim të ?çmendurive? të tij politike, pas mesnatës së mbrëmshme gjatë një mbledhje me ish-anëtarë të kryesisë ka përjashtuar nga PD, ish-kryeministrin Sali Berisha.

Po ashtu Basha ka përjashtuar të gjithë deputetët që kanë dalë në krah të Berishës. Pra, praktikisht Basha ka përjashtuar gjithë partinë.

Por, ajo që ka ndodhur gjatë mbledhjes tregon se çudirat nuk kanë fund me Lulzim Bashën.

Arta Sakja, e emëruar nga Lulzim Basha si kryetare e Këshillit Kombëtar në vend të Edi Palokës, është shprehur gjatë mbledhjes së mendonte që Sali Berisha ishte shkarkuar nga PD.

?Akoma nuk e kemi shkarkuar ne këtë??, mësohet të ketë thënë Sakja, ndërsa në tryezë ka qenë duke u diskutuar vendimi për përjashtimin e Berishës dhe mbështetësve të tij./CNA.al

Çmendet në mesnatë Lulzim Basha, del jashtë kontrollit/ Përjashton të gjithë partinë

Lajmet e fundit nga