LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përjashtimi nga PD/ Spaho: Vendim nul, kryesia nuk ekziston

11 Janar 2022, 15:12, Politikë CNA
Përjashtimi nga PD/ Spaho: Vendim nul, kryesia nuk ekziston

Deputeti demokrat Edmond Spaho e ka konsideruar të pavlefshëm vendimin për përjashtimin nga PD pasi sipas tij kryesia e PD është e shkarkuar nga demokratët në Kuvendin e 11 dhjetorit.

?Vendimi i pavlefshëm, ajo kryesi nuk ekziston, nuk ka pas ekzistuar as në statusin e miratuar në korrik. Së dyti në kuvendin e 11 dhjetorit delegatët kanë shkarkuar kryesinë dhe Bashën.

Shkarkimi i Bashës nga 44 mijë anëtarë. Këta (anëtarët) të shkarkojnë! Synimi i masave të djeshme është largohet vëmendja nga problemi kryesor, se Basha më 8 janar sulmoi demokratët me plumba gome dhe shkopa bejsbolli.

Në sinkron me Ramen, Basha hodhi gaz lotsjellës. Të gjitha këto vërtetojnë bashkëpunimin e tyre, opozita e vërtetë është ajo që ka dalë nga foltorja?, tha Spaho.

Lajmet e fundit nga