LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryesia e shkarkuar e përjashtoi/ Këlliçi: Ndihem krenar, kam zgjedhur të jem me bazën

11 Janar 2022, 14:50, Politikë CNA
Kryesia e shkarkuar e përjashtoi/ Këlliçi: Ndihem krenar, kam

Deputeti i PD Belind Këlliçi u shpreh se qëllimi i tij në politikë është të jetë me bazën dhe jo në krah të Lulzim Bashës. Në një intervistë për Top Talk, Këlliçi deklaroi se ndihet i vlerësuar që kryesia e shkarkuar e përjashtoi, ndërsa shton se diskutimet e shoqërisë janë jetike për PD.

Ai shton më tej se deklaratat e Bashës janë një kopje e shëmtuar e Edi Ramës, ndërsa thekson se kryetari i shkarkuar ka nisur tja kaloj edhe kryebashkiakut Erion Veliaj për mashtrime.

?Unë jam diplomuar në Amerikë por nuk jam ndjerë më krenar sesa sot. Për mua është vlerësim ky vendim që është marrë. Unë kam zgjedhur të jem me bazën. Ky është rrugëtimi im politik, jo bashkëpunimi me Edi Ramën.

I gjithë PR i tij është një kopje e shëmtuar e Edi Ramës. Lulzim Basha po ja kalon edhe Erion Veliajt për mashtrime. Për fatin tim të keq e të gjithë demokratëve, nuk ka shqiptar që nuk e di që Edi Rama ka marrë në administrim jo vetëm Kryeministëirnë por edhe selinë e PD. Patjetër ne do kthehemi në selinë e PD. PD ka jetike diskutimet e shoqërisë?, tha Këlliçi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga