LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i ish-deputetit/ “Dorëzohet” prokuroria, devijojnë hetimet

11 Janar 2022, 12:07, Politikë CNA
Ekzekutimi i ish-deputetit/ “Dorëzohet” prokuroria,

Dy personat e  arrestuar për vrasjen e ish deputetit Pashko Ujka janë lënë me masën arrest shtëpie.

Gjykata ka liruar Kristjan Kelmendin dhe Marjan Kolën, pasi ka dalë në dritë një provë e re, ku fakton se dy të arrestuarit ditën që ka ndodhur ngjarja kanë qenë në Kosovë.

Pashko Ujka i cili ka mbajtur dhe postin e kryetarit të komunës Velipojë u ekzekutua mbrëmjen e 29 nëntorit 2021. Ai u qëllua me silenciator në një lulishte afër Kishës Ortodokse në Shkodër.

Një nga pistat e hetimit është dhe detyra që viktima ka kryer si kryetar i Komunës Velipojë ndërkohë familjarët kanë mohuar se është sulmuar më herët dhe që ka pasur borxhe./CNA.al

Lajmet e fundit nga