LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha kërkon ndarjen dhe menaxhimin e pakicës

11 Janar 2022, 08:48, Politikë CNA
Basha kërkon ndarjen dhe menaxhimin e pakicës

Vendimi i kryesisë së PD, marrë mbrëmë në mesnatë për përjashtimin e shumicës së anëtarëve të kryesisë të zgjedhur, sekretariatit, drejtuesve historikë të saj, deputetëve, tregon qartë se Lulzim Basha nuk ka pasur asnjë pretendim tjetër.

Halli i tij ka qënë të menaxhojë plotësisht pakicën e ngelur nga pas, e cila ka marrë peng selinë e PD dhe ruhet nga grupet e inkriminuara, duke e kthyer pakicën e tij në një grup të strukturuar kriminal që ka uzurpuar opozitën zyrtare dhe po bën gjthçka që ti lërë Lulzim Bashës vulën në dorë.

Ajo që ka ndodhur dje në mbrëmje në selinë e PD-së, ku ?kamikazët? e Lulzim Bashës kanë përjashtuar elitën e partisë për të disatën herë qartazi tregon një mentalitet kryekëput infantil të Lulzim Bashës. Egoist dhe përçarës.

Njeriu që fliste deri dje për bashkim, ka gjashtë muaj që një herë vetë e një herë me ca nga pas bën përjashtime, dëbime, a thua se Partia Demokratike është një komision internimesh si në kohën e qoftëlargut.

Tashmë është e qartë. Lulzim Basha do pakicën e tij, ta ketë nën kontroll. Edhe të jetë e mbrojtur nga grupet e inkriminuara. Mjafton vetëm të ketë vulën për të vazhduar biznesin e tij me kryeministrin Rama./CNA.al

Çmendet në mesnatë Lulzim Basha, del jashtë kontrollit/ Përjashton të gjithë partinë

Lajmet e fundit nga