LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konflikti Berisha-Basha/ Astrit Patozi jep zgjidhjen

13 Dhjetor 2021, 15:59, Politikë CNA

Ish-koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka dalë me një sugjerim për palët në konflikt siç iu referohet ai Berishës dhe Bashës.

Patozi sugjeron që gjërat të lihen në dorë të Gjykatës,

?Duke llogaritur që oborri i SHQUP-it nuk është më shumë se 500 metra nga zyra e kryetarit të PD, mendoj që të dy palët ndërluftuese duhet t’i drejtohen gjykatës për të zgjidhur konfliktin midis tyre?, ka shktuar Patozi në rrjete sociale.

Sipas tij, Berisha dhe Basha  duhet të kërkojnë udhër-mbrojtjeje nga njëri-tjetri, njësoj si bashkëshkortët, që duan të ndahen, por i frikësohen dhunës së njëanshme.

?Mendoj se kështu mund të përfitojnë të dy palët, sepse edhe do ta demaskohet dhunuesi, por edhe do të vihet në provë drejtësia, se cilin nga dashnorët e zhgënjyer ka marrë përsipër të mbështesë, me ose pa shpërblim?, ka shkruar më tej Patozi./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga