Akuzat për vjedhje dhe kërcënime me armë/ Reagon grupi i Bashës

13 Dhjetor 2021, 15:23, Politikë CNA
Akuzat për vjedhje dhe kërcënime me armë/ Reagon grupi i

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi, ka denoncuar në polici se, zyra e tij është vjedhur dhe plaçkitur dhe se të rinjtë e Forumit Rinor janë kërcënuar nga njerëz me armë në brez.

Këlliçi akuzoi drejpërdrejt Bashën duke u shprehur se nuk e kishte menduar se do të arrinte deri në këtë pikë.

Ndër të tjera ai u shpreh se Basha e ka çuar PD në pikën e fundit.

?Është marrë hardisku im personal. Janë prekur gjithçka personale. Nuk më kishte shkuar në mendje se do më vidhnin zyrën. Të të vijë turp e ke çuar PD në pikën e fundit, dhe veten tënde në pikën e fundit.

Të rinjtë u kërcënuan me armë në brez. Ne kemi zyrat tona. Kjo është pronë e demokratëve dhe jo private. Iu bëj thirrje të ruajnë qetësinë. Nuk kemi punë me askënd. Do t?i shkojmë deri në fund kësaj historie?, ka thënë Këlliçi.

Ndërkohë teksa demokratët jashtë po kërkojnë të bëhen hetime për këtë akt kriminal, nga ana tjetër grupi i Bashës ka publikuar disa foto në rrjetet sociale nga mbledhja me Lulzim Bashën.

Flutura Açka përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan: “Armët tona janë fjalët dhe zemrat demokrate. Me Inën, Flamurin dhe Orjolën.”/ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga