LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha “fal” Bashën/ Është deputet i PD, vendimet i takojnë gjykatës

13 Dhjetor 2021, 14:05, Politikë CNA
Berisha “fal” Bashën/ Është deputet i PD, vendimet i

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se Basha do të vijojë të jetë deputet i Partisë Demokratike.

Në një deklaratë për mediat, pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Rithemelimin e PD, Berisha tha se si Gazment Bardhi edhe Lulzim Basha janë deputetë të PD.

Ai u ndal gjithashtu edhe tek problemet me drejtësinë, ndërsa theksoi se deri në në një vendim gjykate, çdo njeri quhet i pafajshëm.

?Basha dhe Bardhi, të dy do jenë deputetë të PD. E kuptoj që Basha ka probleme me drejtësinë, të jashtëzakonshme dhe jo vetëm më drejtësinë shqiptare por edhe atë Belge. Por, deri sa të provohet fajësia në gjykatë, është i pafajshëm?-tha Berisha.

Sa I takon mbledhjes së sotme, Berisha tha se ?Mbledhja e parë ngriti komisionin që do japë udhëzime për votimin, vendosi të ndajë të delegauarit që do shkojnë në degë për referndumin dhe të krijojë grupet për organizimin e e tij?./CNA.al

Lajmet e fundit nga