LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha zbulon skandalin/ Basha “plaçkiti” anëtarësinë, plani për të penguar votimin

13 Dhjetor 2021, 13:56, Politikë CNA
Berisha zbulon skandalin/ Basha “plaçkiti”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sot kryetarin e shkarkuar Lulzim Basha se ka ?plaçkitur? kartat e anëtarësisë së demokratëve, me qëllim që të mos i lejojë të votojnë në referendumin për shkarkimin e tij.

?Basha ka bërë një krim elektoral.  

Ka informuar anëtarësinë që të paraqiten me karta.  Ua ka mbledhur kartat dhe nuk ua ka kthyer kartat e anëtarësisë.

Është akt që ngjitet në nivelin e krimit elektoral.

Por garantoj se ata të gjithë do votojnë.

Nuk ka ndodhur kurrë që të plaçkiten kartat e anëtarësisë.

Por, mesa duket e ndiente që ?gjykatësi? do ta kërkonte për ato që ka bërë.-tha Berisha.

Po ashtu ai tha se “Pra ne presim një rezultat të shkëlqyer në datën 18, sikundër ftoj çdo demokrat, atë ditë të firmosë aktin madhor të pushtetit dhe vullnetit të anwtarit të PD me normat e reja të partisë dhe të dënojë më injorim anti-kuvenin e Bashës, si një nga turpet më të mëdha në historinë e Europës dhe njerëzimit. Prandaj unë pres anëtarët dhe drejtuesit e PD të mos bëhen pjesë e një akti antiligjor për karrigen e peng-Bashës, aktualisht deputetit Basha.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga