LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama është mykur nga koka tek këmbët”/ Berisha: Të dorëzojë sa më parë pushtetin

13 Dhjetor 2021, 14:41, Politikë CNA

Pas përfundimit të konferencës, para gazetëarve, lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se pas dhjetorit të vitit 1990, ky ishte dhjetori që rithemeloi Partinë Demokratike.

Ndër të tjera, Berisha theksoi Rama është mykur nga koka tek këmbët  dhe se duhet të dorëzojë sa më parë pushtetin.

?Ky ishte një dhjetor i ri, në të cilin demokratët me vendosmëri, me guxim, me vizion, rithemeluan PD, e çuan në fuqinë më të madhe morale dhe së shpejti në fuqinë më të madhe të këtij vendi.

Rama është mykyr nga koka tek këmbët dhe padyshim do të dorëzojë pushtetin sa më parë. Nuk presion. Nuk ka patur kurrë presion në familjen tonë?, ka thënë Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga