LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Revolucioni nuk ndalet"/ Berisha paralajmëron protesta: Ramën e shpëtoi Basha  

13 Dhjetor 2021, 14:16, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protesta masive, kundër kryeministrit Edi Rama.

Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se Ramën e shpëtoi referendimi për Bashën, së ndryshe do të kishte të gjithë shqiptarët në Tiranë.

?Protesta ishte dhe është opsion. Një opsion ishte më datë 18, por problemi është se referendumi duhej bërë për shkak të festave që vijnë. Edhe shpëtoi. Edvion Kristaq Ramën e shpëtoi referendumi i Bashës. Revolucionin nuk e ndalon kush. Mjerë ai që mendon se mund ta ndalojë?, u shpreh Berisha.

Më tej, ai tha se mes demokratëve nuk ka pasur dhe nuk do ketë asnjë incident.

?Thirrja ime është kjo. Kryetarët e PD, të vendosin zyrat në funksion të referendumit dhe I ftoj ta organizojnë vetë. Nesë nuk e kanë ndarë mëndjen, selitë janë në funksion të antarësisë.?-u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga