LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Top-sekret”/ Berisha gati koalicionin për të ardhur në pushtet

13 Dhjetor 2021, 14:51, Politikë CNA

Ish-kryeministri  Sali Berisha ka paralajmëruar një koalicion që sipas tij, deri më tani se ka njogur historia.

I pyetur nga gazetarët se për çfarë bëhet fjalë, Berisha është mjaftuar më përgjgijen , ?top sekret?.

?Por, sot pas 8 vitesh PD me numër votash është 60 mijë si aleancë, 74 mijë vota se në 2013 përballë një qeverie që kalonte nga skandali në skandal. Në vitin 2005 pas një katastrofe të PD, pas shembjes së firmave piramidale doli e para në zgjedhje. PD fitoi sepse u bashkua, me ndershmëri me koalicion të gjerë. Dhe ju do shihni një nga koalicionet më të gjera që ka njohur ndonjëherë historia. E kjo është ?top sekret?,? është shprehur Berisha./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga