LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A do të jetë Këlliçi kryetar i PD?

13 Dhjetor 2021, 14:52, Politikë CNA

Lideri historik i demokratëve, ish kryeministri Sali Berisha, ka mbajtur sot një konferencë të jashtëzakonshme për mediat nga selia e PD-së.

Berisha tha se kryetarin e ri të PD, do ta zgjedhin anëtarët e PD-së, ndërsa nuk përjashtoi kandidimin e tij në garë.

Një ndër pyetjet të cilat iu përgjigj Berisha ishte dhe nëse deputeti Belind Këlliçi, do të jetë kryetar i PD.

Berisha shprehu kënaqësinë nëse kandidon Këlliçi, por thotë se kryetari i ri i PD-së vendoset nga anëtarësia.

 ?Për mua lë të kandidojë me kënaqësinë më të madhe, kam unë në dorë, por e kanë anëtarët të vendosin për kreun e ri të PD-së. Të bashkohemi gjithë demokratët?, tha Berisha.?./E.T-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga