LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I vodhën zyrën/ Këlliçi akuzon Bashën: Të të vijë turp

13 Dhjetor 2021, 15:12, Politikë CNA

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka deklaruar se zyra e tij është plaçkitur dhe se të rinjtë e FRPD janë kërcënuar nga njerëz me armë në brez.

Këlliçi shprehet se zyra e tij është plaçkitur dhe janë vjedhur sende dhe dokumentet e tij personale. Për këtë në një dalje për mediat, Këlliçi ka akuzuar Lulzim Bashën për këtë akt, duke iu drejtuar me fjalët: ?Turp të vijë, s?më kishte shkuar mendja që do të vidhnin zyrën?.

?Më vjen shumë turp ajo që po ndodh në këtë seli. Ky është një akt kriminal, banditesk. Ne kemi lajmëruar policinë e shtetit e cila do të hetojë?, ka thënë një përfaqësues i Forumit Rinor.

?Është marrë hardisku im personal. Janë prekur gjithçka personale. Nuk më kishte shkuar në mendje se do më vidhnin zyrën. Të të vijë turp e ke çuar PD në pikën e fundit, dhe veten tënde në pikën e fundit.

Të rinjtë u kërcënuan me armë në brez. Ne kemi zyrat tona. Kjo është pronë e demokratëve dhe jo private. Iu bëj thirrje të ruajnë qetësinë. Nuk kemi punë me askënd. Do t?i shkojmë deri në fund kësaj historie?, ka thënë Këlliçi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga