“Një ish kryetar vjedh zyrat e Forumit Rinor/ Kokalari i drejton gishtin Bashës

13 Dhjetor 2021, 15:13, Politikë CNA
“Një ish kryetar vjedh zyrat e Forumit Rinor/ Kokalari i drejton

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka bërë me dije sot se është dhunuar zyra e tij dhe se njerëz të armatosur kanë kërcënuar të rinjtë e FRPD.

Nga selia blu, bashkë me Këlliçin janë edhe lideri historik Sali Berisha dhe aktivistja Evi Kokalari, ndërsa presin mbërritjen e policisë.

Kokalari drejtoi gishtin nga kryetari i shkarkuar Basha, duke theksuar se kjo është vepër veçse e tij.

?Ish kryetari Basha është pjesë e këtij urdhri. Basha ka dhënë urdhër ky është niveli i drejtimit të PD, ku është shteti kemi 30 min presim , komisariati numër 1 po bën një turp të madh. 

Ish kryetar që vjedh zyrat e forumit rinor ka mbaruar cdo gjë, njerëzit me armë është problemi më i madh, nuk janë gjëra të anashkalohen, duhet tëvijë policia sepse jeta jonë mund të jetë në rrezik , theksoi Kokalari për mediat./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga