LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas rreth 4 orësh i mbyllur/ Basha del nga "ngujimi"

13 Dhjetor 2021, 15:41, Politikë CNA

Pas rreth 4 orësh, kryetari i shkarkuar i PD-ës Lulzim Basha ka dalë nga ngujimi. Rreth orës 16.e 35 ai është shfaqur para mediave, për të zhvilluar një konferencë për shtyp.

Ndërkohë që ish kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij, ndodheshin në selinë e PD, Basha ishte mbyllur në një nga zyrat me pretekstin se është në një mbledhje me disa nga deputetët e tij.

Ai përgjatë gjithë kësaj kohë që Berisha ka qëndruar në seli nuk ka reaguar, ndërkohë që Berisha e akuzoi se ka mbushur selinë me banda kriminale dhe njerëz të armatosur.

Gjithashtu edhe deputeti Belind Këlliçi e akuzoi për vjedhjen e zyrës së FRPD-së dhe sendeve të tij personale./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga