LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha akuza të forta Berishës/ Tub oksigjeni për Ramën, ndaj humbën në 25 prill

18 Nëntor 2021, 14:59, Politikë CNA
Basha akuza të forta Berishës/ Tub oksigjeni për Ramën, ndaj

Sipas Lulzim Bashës, Edi Rama mbahet ende në pushtet nga Sali Berisha që sipas tij po i shërben si tub oksigjeni.

Një deklaratë të tillë, kreu në largim i PD e përsëriti edhe ditën e sotme, ku në një intervistë për ABC News theksoi se pikërisht regjimi i Ramës ndaloi edhe ndryshimin në 25 prill.

Por ndonëse Berisha ka më shumë se tetë vite që është larguar nga drejtimi i partisë, sërish Basha mundohet që të justifikojë dështimet e tij.

Por nëse sot pretendon se Berisha po i shërben si tub oksigjeni Ramës, ishte Basha ai që në 2017, në një marrëveshje të fshehtë i dha më shumë jetëgjatësi pushtetit të Ramës dhe që prej 2013 nuk po e rrëzon dot.

?Duhet ta them dhe një herë, që është një tronditje e madhe për çdo shqiptar, veçanërisht për ne që jemi prindër. Kjo shthurje totale e shtetit është produkt i një rrëgjimi, i cili sot mbahet në këmbë edhe prej këtij tubi të oksigjenit që i ka dhënë Sali Berisha dhe që ky tub oksigjeni të vazhdojë ti japë oksigjen rrëgjimit, rrëgjimi i ka dhënë të paktën përkohësisht në shërbim hordhitë e kriminelëve dhe kastën e oligarkëve me të cilat kreu masakrën zgjedhore, pra njerëzit që ju sulën demokratëve për të ndalur ndryshimin më 25 Prill sot i shohim në shërbim të kësaj lëvizje?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga