LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“O sot, o kurrë”/ Grida Duma mesazh Bashës: Nuk ke më alibi

18 Nëntor 2021, 13:34, Politikë CNA
“O sot, o kurrë”/ Grida Duma mesazh Bashës: Nuk ke më

Deputetja e PD, Grida Duma i ka drejtuar një mesazh të fortë kreut në largim të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

E ftuar në studion e News 24, Duma tha se Lulzim Basha sot nuk ka më alibi, dhe duhet të tregojë nëse është lider.

?O sot o kurrë duhet të tregojë liderin. Sot nuk ka asnjë alibi, sot nuk e ka alibinë e Berishës?-tha Duma.

Po ashtu, Grida Duma tha se shqiptarët janë lodhur nga të njëjtat figura në 30 vite tranzicion.

?Sot e ka detyrim të jetë burrë shteti, sic e kemi mbrojtur për të qënë. Duan ti kacavirren se mendojnë se ardhja e tij, sjell ata.  

PD është në moment kritik, nuk është çështje pazaresh.  

Në 30 vite të njëjtat figura. S?ka të tjerë njerëz? Sigurisht që ka?-tha deputetja Duma.

Më tej, ajo shtoi se i dhimbsen demokratët, dhe u bëri thirrje atyre që të mos përçahen.

?Unë kam një dhimbje për demokratët. Njerëzit mendojnë se në politikë hyjnë kafshët, jo në politikë hyjnë njerëzit.

Unë iu bëj thirrje demokratëve, mos u përçani ju.

Të kujtohen se në ato salla kemi qënë bashkë. Në politikë ka kompromise. Edhe Berisha ka bërë kompromise. Ka bërë edhe për ndryshimet kushtetuese. Ka bërë edhe me Fatos Nanon edhe me Edi Ramën.  

Boll keni parë në 30 vite të njëjtat fytyra?-theksoi Duma./CNA.al

Lajmet e fundit nga