LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Injoroi krimin makabër/ Manjani “shpërthen” ndaj Muzhaqit: Kumbullkuqja e Qeverisë

18 Nëntor 2021, 12:51, Politikë CNA
Injoroi krimin makabër/ Manjani “shpërthen” ndaj Muzhaqit:

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ashpër rreth qëndrimit të papërgjegjshëm të Ministres së Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi.

Në një deklaratë për mediat, Muzhaqi u pyet nga gazetarët rreth vrasjes makabre të 8-vjeçarit në Fier dhe e vetmja përgjigje që morën nga ajo ishte ?Jam vonë, më duhet të iki?.

Manjani ka ironizuar Muzhaqin me termin ?kumbullkuqja e qeverisë?, duke shprehur qartazi se ajo është e papërgjegjshme.

?Ja kumbullkuqja e qeverisë.

Është e papërgjegjshme me VKM.

Donit ta konfirmonit atë që u thamë që dje?

Ja ku e keni.

Hajt shnet!?, shkruan Manjani në një status në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga