LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkëpunimi italo-shqiptar/ Balluku zbulon hapin e radhës

18 Nëntor 2021, 10:35, Politikë CNA

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku nëpërmjet një statusi në rrjete sociale shkruan se është realizuar takimi i parë i nivelit politik Komitetit të Përbashkët italo-shqiptar, për Çështjet Ekonomike dhe Sociale, Sektorin e Infrastrukturës, Energjisë dhe Agroindustrisë.

Ajo shprehet se ky bashkëpunim, vjen në kuadër të forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve.

?Zhvilluam  takimin e parë të nivelit politik të Komitetit të Përbashkët për Çështjet Ekonomike dhe Sociale, Sektorin e Infrastrukturës, Energjisë dhe Agroindustrisë. 

Një hap tejet i rëndësishëm për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënies së shkëlqyer mes dy vendeve tona dhe konkretizimit të bashkëpunimit me projekte dhe nisma me përfitime për qytetarët tanë?, shkruan Balluku në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga