LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria me kamp për emigrantët/ Reagon Rama

18 Nëntor 2021, 10:08, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmeve të publikuara në mediat britanike, të cilat flasin për negociata mes qeverisë britanike dhe asaj shqiptare, për ndërtimin e një kampi që do të presë emigrantët ilegalë që nisen drejt Anglisë.

Rama e mohoi lajmin e publikuar, duke shprehur se një gjë e tillë nuk do të ndodhë kurrë.

?Shqipëria nuk do të jetë kurrë një vend ku do të krijojmë kampe emigrantësh?, deklaroi Rama në një prononcim për mediat./CNA.al

Lajmet e fundit nga