LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rifillon “lufta” mes Ramës dhe Metës?/ Mesazhi i fortë për Presidentin

18 Nëntor 2021, 10:16, Politikë CNA

Pas një periudhe qetësie, duket se ka rifilluar përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta.

Sot në një deklaratë për mediat, Rama i ka drejtuar një mesazh të fortë presidentit Meta, ndërsa theksoi se ?presidenti e dinte shumë mirë detyrën e tij edhe pse në raste të caktuara hiqej sikur nuk e dinte?.

I pyetur lidhur me mundësinë e zgjedhjeve lokale të parakohshme në 6 bashki dhe dekretimin e mundshëm të tyre nga ana e presidentit Ilir Meta, Rama tha se PS është e gatshme për zgjedhje të parakohshme, nëse do të kishte një dekretim nga Meta.

?Presidenti e di shumë mirë, detyrën e tij edhe pse bën sikur se di në raste të caktuara. Ne jemi gati për zgjedhje kurdo që të bëhen.?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga