LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncon banori i Unazës së Re/ “Basha na përdori, asnjë mbështetje prej tij”

18 Nëntor 2021, 10:29, Politikë CNA

Ditën e sotme është mbajtur seanca gjyqësore për një nga banorët protestues të Unazës së Re. Në mbështetje të tij, ishte edhe ish-deputeti Klevis Balliu, i cili tha se banorët janë lënë në harresë dhe e vetmja shpresë për ta janë mediat.

?Demokratët e protestuesit që janë përplasur me Qeverinë, vijojnë përplasjet edhe në Gjykata. Njerëzit që kanë protestuar, gjyqet vazhdojnë. 

E vetmja shpresë e tyre janë mediat. Ju i dini shpenzimet e Gjykatave. Sot është shumë e qartë çfarë po ndodh në Shqipëri dhe ku është opozita sot. Banorët janë opozita, kjo është përplasja e vërtetë?, deklaroi Balliu në një prononcim për mediat.

Nga ana tjetër edhe banori shprehu se ndihen të përdorur, pasi pas thirrjeve e organizimeve për protesta, pas vijimit të seancave gjyqësore, kreu i PD, Lulzim Basha as nuk është interesuar për ta, e aq më pak t?i ndihmojë me shpenzimet që kërkojnë këto seanca gjyqësore.

?Asnjë avokat e mbështetje nga Basha, ne jemi harruar?, shprehet banori./CNA.al

Lajmet e fundit nga