LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 8-vjeçarit/ Deputetët e PD thërrasin Gledis Nanon

18 Nëntor 2021, 11:03, Politikë CNA

Deputeti i PD, Ferdinand Xhaferaj gjatë mbledhjes në Komisionin e Sigurisë ka reaguar sa i takon vrasjes makabre të 8-vjeçarit në Fier.

Xhaferaj bëri thirrje që Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano të raportojë nëse autori i krimit ishte nën mbikëqyrje dhe sa herë ka shkuar inspektori i zonës atje.

?Është detyra jonë si komision sigurie të kërkojmë informacion tek policia sa herë ka shkuar inspektori i zonës. 

Duhet të thirret Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për të raportuar sepse është një nga rastet që mund të parandalohet, personi duhet të ishte në mbikqyrje?, shprehet Xhaferaj.

Nga ana tjetër deputetët e mazhorancës kërkuan që mos të politizohet kjo ngjarje, për t?i lënë kështu institucionet të bëjnë punën e tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga