LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hipokrizia e Dumës me demokratët/ Si u tall publikisht

18 Nëntor 2021, 14:00, Politikë CNA
Hipokrizia e Dumës me demokratët/ Si u tall publikisht

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është shprehur sot kundër mbajtjes së Kuvendit Kombëtar të PD, në datën 11 dhjetor.

E ftuar në News24, Duma tha se mbështet atë që thotë kreu në largim i PD-së, Lulzim Basha. Pra, datën 18 dhjetor.

?Për mua nuk ka 11, 9 as 10.  Mund të bëhen grupe tubime, etj.

Por, është një datë zyrtare, data zyrtare i qetëson të gjithë, është data 18 dhe kjo datë zyrtare i jep përgjigje çdo pyetje?-tha Duma.

Në fakt ajo që duket qartë hipokrizia dhe tallja publike e deputetes së Lulzim Bashës, me demokratët.

Kjo, pasi e njëjta Grida Duma, që deklaroi se se ajo është më demokratët, më pas del kundër demokratëve.

Në po të njëjtën intervistë ajo tha se ?Mua më dhembin demokratët?.

Por, a nuk janë demokratët ata që kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar në 11 dhjetor?

Ndërsa Grida Duma është me Kuvendin e Lulzim Bashës, jo atë të demokratëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga