LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro, Dollari rriten lehtë, përballë Lekut/ Kursi i këmbimit, 19 Tetor 2021

19 Tetor 2021, 06:19, Ekonomi CNA

Një dollar amerikan sot blihet 103.1 lekë dhe shitet  me 108.1 lekë.

Monedha e eurozonës sot  blihet me 120.8 lekë dhe shitet me 125.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 141.8 lekë dhe shitet me 146.8 lekë.

Franga zviceriane blihet me 110.9 lekë dhe shitet me 115.9 lekë.

Lëvizjet janë të papërfillshme, krahasuar me ditët e kalara.

Dje një dollar blihej me USD 102.8 lekë dhe shitej me 107.8 lekë.

Euro blihej me 120.6 dhe shitej me 125.6.

Paundi britanik blihej me 140.9 lekë dhe shitej me 145.9 lekë, dhe Franga zviceriane blihej me 111.3 lekë dhe shitej me 116.3 lekë/CNA.al

Lajmet e fundit nga