LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kursi i këmbimit/ Euro, dollari, paundi bien njëherësh

12 Tetor 2021, 06:22, Ekonomi CNA
Kursi i këmbimit/ Euro, dollari, paundi bien njëherësh

Monedha europiane, pas disa ditësh qëndrimi në të njëjtin nivel ka shënuar rënie.

Euro sot blihet 120.5 lekë dhe shitet me 125,5 lekë, ndryshe nga një ditë më parë, që  blihej me 120.7 lekë dhe shitej me 125.7 lekë

Sipas kursit të këmbimit  Dollari amerikan ka rënë në vlera në raport me Lekun pasi blihet mëngjesin e sotëm me 102.9 lekë dhe shitet me 107.9 lekë.

Një ditë më parë, dollari blihej me 103.2 lekë, dhe shitet me 108.2.lekë.

Referuar tregut të brendshëm valutor Paundi britanik blihet sot me 140.8 lekë dhe shitet me 145.8 lekë.

Ka një rënie të lehtë krahasuar me dje, kur, blihej me 140.6 lekë dhe shitej me 145.6 lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga