LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ka luhatje në tregun valutor/ Mësoni me sa këmbehet sot, euro, dollari dhe paundi

7 Tetor 2021, 06:27, Ekonomi CNA
Nuk ka luhatje në tregun valutor/ Mësoni me sa këmbehet sot,

Tregu valutor shfaqet pa luhatje.

Nuk ka ndryshimet tek monedhat e huaja si në blerje ashtu edhe në shitje.

Sot, me datë 7 Tetor, një dollar blihet me 102.7 lekë dhe shitet 107.7 lekë.

Një euro blihet me 120.7 lekë dhe  shitet me 125.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik blihet me 139.8 lekë dhe shitet me 144.8 lekë./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga