LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë po ndodh në tregun valutor?/ “Stopojnë”, Euro, Dollari dhe Paundi

13 Tetor 2021, 06:14, Ekonomi CNA
Çfarë po ndodh në tregun valutor?/ “Stopojnë”,

Të dhënat e fundit nga tregu valutor flasin për një qëndrueshmëri të monedhave të huaja për ballë lekut.

Për të gjithë ata që janë të interesuar të blejnë apo shesin monedhat e huaja, po sjellim më poshte edhe shifrat e këmbimit.

Euro sot blihet 120.5 lekë dhe shitet me 125,5 lekë.

Sipas kursit të këmbimit, ollari amerikan blihet mëngjesin e sotëm me 102.9 lekë dhe shitet me 107.9 lekë.

Ndërsa Paundi blihet me 140.8 dhe shitet me145.8 dhe Franga zviceriane blihet me 110.7 lekë dhe shitet 115.7 lekë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga