LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

S’ka luhatje në këmbimin valuator/ Euro mbetet pikiatë si javën e kaluar

11 Tetor 2021, 06:24, Ekonomi CNA

Java nis pa luhatje në tregun e këmbimit valutor.

Shitja dhe blerja e mondhave të huaja mbetet në të njëjtin nivel.

Edhe sot,Dollari sot blihet me 103.2 lekë, dhe shitet me 108.2.lekë. Euro blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 125.7 lekë.

Ndërsa Paundi britanik, shitet me 140.6 lekë dhe shitet me 145.6 leke.

Më poshtë po sjellim tabelën me kursin e këmbimit valuator për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga