LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja/  Kursi i këmbimit, 14 Tetor 2021

14 Tetor 2021, 06:29, Ekonomi CNA
Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja/  Kursi i këmbimit, 14

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet në tregun e këmbimit valutor.          .

Prei disa ditësh nuk paraqiten luhatje në kursin e këmbimit.

Sipas të dhënave të Credins Bank, një dollar sot blihet me 102.9 lekë dhe shitet me 107.9. Monedha e eurozonës, blihet 120.5 lekë dhe shitet me 125.5 lekë, ndërsa Paundi britanik, blihet  me 140.8 lekë dhe shitet 145.8 lekë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga