LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja përballë Lekut/ Njihuni me kursin e këmbimit valutor, 18 Tetor 2021

18 Tetor 2021, 06:19, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja përballë Lekut/ Njihuni me kursin e këmbimit

Monedhat e huaja kanë ?ngrirë? përballë lekut. Rënia vazhdon prej disa ditësh.

Sipas kursit të këmbimit, një dollar sot blihet USD 102.8 lekë dhe shitet me 107.8 lekë.

Ndërsa, monedha e Eurozonës blihet me 120.6 dhe shitet me 125.6.

Paundi britanik sot blihet me 140.9 lekë dhe shitet me 145.9 lekë, dhe Franga zviceriane blihet me 111.3 lekë dhe shitet me 116.3 lekë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga