LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje e papërfillshme e monedhave të huaja kundrejt Lekut/ Këmbimi valutor, 15 Tetor 2021

15 Tetor 2021, 06:25, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja sot kanë shënuar rritje të lehtë kundrejt Lekut.

Sipas të dhënave të Credins Bank, një dollar sot blihet USD 102.8 lekë dhe shitet me 107.8 lekë. Ndërsa një ditë më parë një dollar blihej 102.9 lekë dhe shitej me 107.9.

Edhe monedha e eurozonës ka një rritje të lehtë. Sot mund ta blini 120.6 lekë dhe mund ta shisni me 125.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 140.9 lekë dhe shitet me   145.9 lekë, ndryshe nga një ditë më parë kur blihej  me 140.8 lekë dhe shitet 145.8 lekë.

Franga zviceriane sot blihet me 111.3 lekë dhe shitet me  116.3 lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e kmbimit valuator për ditën e sotme, 15 Tetor 2021./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga