LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Rrumpallë kriminale me taborë krushqish"/ Rama tallet me Bashën

1 Prill 2021, 09:33, Politikë CNA
"Rrumpallë kriminale me taborë krushqish"/ Rama tallet me

Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushtën në Rrogozhinë  ku ka folur investimet që qeveria ka bërë në këtë qytet gjatë dy mandateve.

?Ju e dini mirë që shteti ka qenë në krahun tuaj, qoftë me skemat kombëtare apo dhe me investimet nga BE. Kur e morem ne qeverisjen fondet e BE ?së nuk thitheshin. Sot jemi të parët për thithjen e fondeve të BE-së.?, u shpreh Rama.

Ky i fundit nuk ka lënë pa komentuar edhe fushatëne Partisë Demokratike. Për Ramën fushata e organizuar nga Lulzim Basha është dasmat pa nuse.

Më tej, ai ka vënë theksin tek rrezikimi I jetës së qyteratëve në fushatën e PD-së për shkak të situtatës së pandemisë.

?Kur puna jonë vazhdon  na kanë dalë përpara  xhagajdurët e së kaluar, një shportë me karabidhe te mbledhur të gjithë si rraqi raqi kiko ko, që bënim në oborrin e shkollave ku hipnim sipër njëri tjetrin. Duke krijuar një taborë krushqish e duke e sorrollatur Lulin në Shqipëri.

Në këtë sorrollatje e vetmja gjë që po bën Basha bashkë me ata që organizojnë dasma pa nuse në rrugët e shqipërisë është e turpshme e papërgjegjashme, është një rrumpallë  kriminale. Ato janë vatra infektimi ndërkohë që në kemi ngritur vatra vaksinimi?, u shpreh Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga