LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama në Shkodër/ "Edhe unë e humb betejën me Ministrinë e Financave"

1 Prill 2021, 07:47, Politikë CNA

Kryeminsitri Edi Rama ka realizuar takim me pedagogët e Shkodrës në Universitetin Luigj Gurakuqi. Në diksutim me ta ai është shprehur se platforma për Univeristetin duhet të konsultohet me pedagogët dhe se, duhet të realizohet një plan.

Rama gjithashtu është shprehur se, shpesh herë edhe ai e humb betejën me Ministrinë e Financave.

?Ka shumë raste që unë e humbas betejën me ministrinë e Financave, gjithë gjëja është që gjërat mos të jenë kaotike.

Duhet të ketë dialog. Duhet të diskutohet me ministrin duke treguar gjërat që nuk shkojnë duke treguar një plan?, ka thënë ndër të tjera kryeministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga