LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

12 vjet në NATO/ Peleshi “Shqipëria, partner i dobishëm dhe i besueshëm”

1 Prill 2021, 07:59, Politikë CNA

Ministri i mbrojtjes Niko Peleshi ka kujtuar 12 vjetorin nga anëtarsimin në NATO. Sipas tij Shqipëria ka zënë vendin e saj jo thjesht si një anëtar formal, por si një partner i dobishëm.

?Prej 12 vjetësh, Shqipëria ka zënë vendin e saj në Aleancën e NATO-s, jo thjesht si një anëtar formal, por tashmë si një partner i dobishëm e i besueshëm.
Nuk ka shembull më të dukshëm të kësaj dobie e besueshmërie, sesa rritja dhe përsosja e EOD, një strukturë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, e cila ka bërë emër të mirë dhe e ka nderuar vendin tonë në gjirin e NATO-s me suksesin e saj?, ka shkruar Peleshi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga