LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Gëzuar të gjithëve"/ Kulluri thumbon politikanët në ditën e 1 Prillit

1 Prill 2021, 07:04, Politikë CNA

Ish anëtari i Këshillit të PD, Edvin Kulluri, ka ironizuar të gjithë politikanët, sot më 1 Prill ose ndryshe ?Ditën e gënjeshtrave?.

Ai ka thumbuar si socialistët, demokratët, analistët dhe gazetarët duke iu uruar ditën e 1 Prillit.

?Gëzuar festën e 1 prillit të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të PS që mendojnë se Rama është socialist dhe Kryeministri më i mirë i 30 viteve të fundit!

Gëzuar demokratëve që po pranojnë se Rruga e Kombit, Liberalizimi i Vizave dhe anëtarësimi në NATO janë arritje të Bashës!

Gëzuar festën të gjithë gazetarëve dhe analistëve që mendojnë se partia që mbështesin është më e mira dhe kundërshtarja është e keqja më e madhe!

Gëzuar ?shoqërisë civile? që paguhet me meditje për të drejtat e njeriut!

Ne të tjerët e kemi festën ditën e karnavaleve, kur ju shohim teksa parakaloni me kostumet tuaja qesharake në media dhe në rrugë!

Pra çdo ditë!?, shkruan  Kulluri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga