LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Punëtorë nga Bangladeshi dhe Pakistani”/ Kryemadhi sulmon Ramën

1 Prill 2021, 09:01, Politikë CNA

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ditën e sotme ka prezantuar kandidatët për deputet në qarkun e Elbasanit.

Kryemadhi u shpreh se Rama ka urrejtje për qytetarët e tij , për gjuhën shqipe dhe do që të zhdukë historinë.

?Ky njeri nuk i konsideron më qytetarët e tij, i zëvendëson dhe pa pikë turpi thotë që ne do të marrim punëtorë nga Bangladeshi, nga Pakistani, etj. Jo për çështje racizmi, e as diskriminimi, por si mund të largosh ti njerëzit e tu, qytetarët e tu, fëmijët e tu dhe u thua edhe mos mësoni as shqipen, pra ky njeri ndien neveri edhe për gjuhën shqipe. Ky ndjen neveri për çdo gjë që është shqip“, tha Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga