LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rana e hedhun”/ Gjykata e Lezhës pushon çështjen për ish deputetin socialist

1 Prill 2021, 08:44, Politikë CNA

Gjykata e Lezhës ka pushuar çështjen e ish deputetit të PS, Arben Ndoka.

Sipas gjykatës nuk ka prova për  veprën penale që akuzohet Ndoka.

Arben Ndoka dhe 12 persona të tjerë u akuzuan për tjetërsim pronash në Lezhë. Hetimi ndaj tyre nisi në vitin 2016 si pjesë e dosjes së famshme ?339?, ku Ndokajt dolën në përgjime me Avdylajt e Shijakut për trafik droge.

Aty prokuroria konstatoi se edhe veprën penale të tjetërsimit të pronave tek ?Rana e hedhun? në Lezhë./CNA.al

Lajmet e fundit nga