LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Investimet në infrastrukturë/ Balla në Elbasan: Shqipëria fiton vetëm me Edi Ramën

1 Prill 2021, 09:11, Politikë CNA

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Elbasanin, Taulant Balla, në vijim të fushtës elektorale në Elbasan inspektoi punimet që po kryhen për rikonstruksionin e rrugës ?Beharedin Mitarja?, pranë Urës së Bakallit.

Më tej Balla u shpreh se Shqipëria do të fitojë vetëm nëse në pushtet është Edi Rama.

?Shqipëria fiton vetëm me Edi Ramën. Nuk fiton Shqipëria me njeri tjetër?, shprehet Balla.

Më tej, Balla u shpreh se proçësi i trasformimit të Elbasanit do të vijojë.

?E vërteta është që prej më shumë se 18 muajsh po punojmë në Elbasan në mënyrë intensive. Do të vazhdojmë ta rrisim mbështetjen që qeveria duhet t?i japë bashkisë sepse të gjithë që Bashkia e Elbasanit edhe pse e madhe ka të ardhura të vogla.

Ndërkohë fakti që në një kohë kaq të shkurtër ne po shtrojmë afërsisht rreth 60 mijë metra katrorë asfalt është diçka që në Elbasan nuk ka ndodhur por që tashmë do të jetë diçka që do të ndodhë në mënyrë periodike dhe të përhershme.

Puna për transformimin e Elbasanit në një qytet europian është një punë që nuk ndalet as natën as ditën dhe prandaj ju falënderoj që po punoni me orare të tejzgjatura?, deklaroi Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga