LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërimi i Bashës/ Zyrtarizohet largimi i kryebashkiakes së Durrësit

16 Tetor 2020, 09:13, Politikë CNA

Javën e ardhshme pritet të zyrtarizohet largimi nga detyra të kryetares së komanduar në detyrë të Bashkisë Durrës, Emiriana Sako.

Sipas A2 CNN, largimi i Sakos, do të zyrtarizohet javën e ardhshme dhe pritet të komandohet në këtë detyrë një tjetër emër, ai i Milva Ekonomit, ndërsa nuk jepen detaje për arsyen e largimit.

Por, kujtojmë këtu se dy ditë më parë, kreu I PD-së, Lulzim Basha paralajmëroi largimin nga detyra të Sakos, pasi sipas tij nuk ka pranuar të firmosë për aferën e koncesionit të inceneratorëve.

Basha, paralajmëroi se Milva Ekonomi do të dërgohej në Durrës nga Rama për të firmosur për inceneratorët.

Ndërkohë, në vazhdën e ndryshimeve të drejtuesve, janë përfshirë dhe drejtoritë rajonale, që deri më tani është konkretizuar në Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, Postës, Drejtorisë së Arsimit parauniversitar.

?100 milionë të tjera, për inceneratorin e Tiranës?/ Basha plas ?bombën?, lëvizjet e bujshme që do bëjë Rama

Lajmet e fundit nga