LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me maska apo pa maska?”/ Ish-kreu i PD-së tregon talljen e Ramës dhe Bashës me qytetarët: Si t'ja vëmë emrin

16 Tetor 2020, 08:19, Politikë CNA

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, Ibsen Elezi e ka cilësuar tallje me qytetarët, vendimin e qeverisë, për të mbajtur me detyrim maskën edhe në ambientet e jashtme.

Në një postim në rrjetet sociale, Elezi kujton sesi gjashtë muaj më parë, Rama tha se maska është e detyrueshme vetëm në ambiente të mbyllura, ndërsa tani thotë se duhet mbajtur jashtë.

Më tej, ndërsa komenton daljet e djeshme për mediat të Bashës dhe Ramës, Elezi thekson se kreu I PD-së edhe pse në distancë nga gazetarët doli me maskë, ndërsa kryeministri 5 cm larg gazetarëve, ishte pa maskë.

?Me mirekuptim !

I mirkuptoj ata qe duan te mbajne maske, te na mirekuptojne edhe ata neve qe s’duam te mbajme ne mjediset e jashtme, duam te marrim fryme lirshem, kaq.

Me mirekuptim,

para 6 muajsh naltmadhenia dha urdher

“Me maska brenda – pa maska jashte”

Pas 6 muajsh

“Pa maska brenda – me maska jashte”

Si t’ja veme emrin me mirekuptim.

Prap me mirekuptim

Kryetari opozites para gazetareve me maske dhe mbi 5 m larg.

Kryeministri pa maske dhe 5 cm larg gazetarit.

Mua me duket si tallje, juve qe s’ju duket vazhdoni me mendimin tuaj.?-shkruan Ibsen Elezi.

Lajmet e fundit nga