LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me inceneratorët/ Kulluri: Zyrtarët të mbajnë përgjegjësi penale, Rama nuk mbron dot as veten

15 Tetor 2020, 20:43, Politikë CNA

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka reaguar në lidhje me skandalin e inceneratorëve për të cilët Rama ?po jep llogari? sonte në ?Opinion, ku pavarësisht se kanë marrë miliona euro nga taksat e shqiptarëve, nuk punojnë.

Kulluri shkruan se nëse rezulton se janë paguar para për punë të pabëra, përgjegjësit duhet të mbajnë përgjegjësi penale për shpërdorim detyre.

Ai shton se Rama nuk mbron dot as zyrtarët e tij dhe as veten në këtë rast.

?Nese sic rezulton, jane paguar para te taksave per pune te pabere, zyrtaret pergjegjes per Inceneratoret duhet te mbajne pergjegjesi penale per shperdorim detyre me pasoje dem ekonomik! Jo pak, por miliona euro! Rama nuk mbron dot as zyrtaret e tij qe kane shkelur ligjin e as veten!

Kaq! Te tjerat jane llogje kot!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga