LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës

15 Tetor 2020, 20:26, Politikë CNA

Ish-deputeti Arben Ristani është i ftuar mbrëmjen e sotme në ?PolitikOn? ku ka deklaruar se Grida Duma ka mbledhur vota kundër tij, edhe pse kanë rënë dakord për të mos bërë fushatë kundër njëri-tjetrit.

?Unë isha kandidat në njësinë 9 në Tiranë kandidat. Në mënyrë demokratike kishim rënë dakord se nuk do të bënim fushatë kundër njëri-tjetrit, madje nën shkruam edhe një deklaratë bashkëpunimi dhe jo fushate kundër.

Ajo që ndodhi është se zonja Grida Duma u përpoq që të mblidhe vota kundër meje në mënyrë të padrejtë dhe anti bazë ligjore. Kjo ishte një pabesi se ishte kundër statusit që kishim nënshkruar?, u shpreh ai.

Kujtojmë që më herët, përcarjet në PD-në e Tiranës ishin raportuar dhe nga CNA.al.

Plas në PD-në e Tiranës/ Grida Duma vërsulet kundër Ristanit

Lajmet e fundit nga