LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Si pranove të jesh drejtor në një qeveri vrasëse!”/ Plas keq mes analistëve

15 Tetor 2020, 21:12, Politikë CNA

Analisti Agron Gjekmarkaj dhe Frrok Çupi  janë përplasur ashpër sonte në emisionin ?Open?ku po flitet nëse Avni Rustemi ishte patriot apo atentor me pagesë.

Debati nisi kur Frrok Çupi tha mesazhet e Metës janë kërcënuese.

Pjesë nga debati:

Çupi: Mesazhet e Metës, janë kërcënuese. Këta kanë vrarë.

Gjekmarkaj: Kush ka vrarë?

Çupi: Të gjitha qeveritë post-komuniste. Janë vrarë 3 mijë shqiptarë. Në 97 u vranë në Vlorë njerëz me armë kimike.

Gjekmarkaj: Po si ke pranuar të jesh drejtor në një qeveri vrasëse?

Çupi: Nuk kam qenë drejtor.

Gjekmarkaj: Keni qenë drejtor në një institucion të rëndësishëm. Si e pranuat postin nga një qeveri vrasëse?

Çupi: Ti po thua që të mos jetoja unë në vendin tim?

Lajmet e fundit nga