LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Fli i qetë, o komandant”/ Ironia e Astrit Patozit: Ruhu sot, se mund të hash ndonjë dekoratë qorre

16 Tetor 2020, 07:33, Politikë CNA

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar klasën politike shqiptare, ndërsa bën një krahasim me ish-diktatorin Enver Hoxha.

Me rastin e 16 tetorit, dita e vdekjes së Enver Hoxhës, Astrit Patozi shkruan se vetëm një gjë nuk ka ndryshuar, udhëheqësit e partisë dhe të popullit i largon veç vdekja nga pushteti.

Më tej, ai vijon ironinë edhe me presidentin Meta, ndërsa shkruan ?Dhe ruhu sot, se mund te hash ndonjë dekoratë qorre, si ditë me qokë që është.?

?FLI I QETË, O KOMANDANT!

Eh mor komandant, si vajti kjo punë! Kanë mbetur shumë pak në këtë vend që i merr malli për ty. Dhe akoma më pak nga ata, që të vijnë tek varri për ditëlindje.

Kanë ndryshuar shumë gjëra në Shqipëri këto vite, gati gjithçka. Vetëm një gjë ka mbetur siç ka qenë: udhëheqësit e partisë dhe të popullit i largon veç vdekja nga pushteti, megjithëse ti nuk e kishe lënë amanet.

Dhe ruhu sot, se mund te hash ndonjë dekoratë qorre, si ditë me qokë që është.?-shkruan Astrit Patozi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga