LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Naftëtarët në grevë urie prej 18 ditësh/ Rama kërkesë live: Dilni nga aty, ju kam në fokus

15 Tetor 2020, 21:33, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me grevën e urisë së naftëtarëve që vazhdon prej 18 ditësh.

Rama tha se është duke u përpjekur që të gjejë një zgjidhje për naftëtarët, të cilët kanë disa paga pa marrë.

Kreu i qeverisë i kërkoi naftëtarëve në emisionin ?Opinion? që të shkojnë në shtëpi dhe të mos torturohen më duke mbajtur grevë urie, pasi pretendon se i ka në fokus.

?Nëse të jap telefonin do gjesh sa komunikime bëj unë për ata. Jemi duke u përpjekur të gjejmë një zgjidhje. Dhe unë i them atyre dilni nga aty se unë i kam në fokus. Mos torturohen. Unë nuk do i harroj, ne jemi në punë për ta?, theksoi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga