LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Trafikim droge, pastrim parash dhe prostitucioni"/ Kryeprokurorja e Tiranës takim me partnerët ndërkombëtarë

28 Shtator 2020, 10:07, Politikë CNA

Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj po zhvillon një takim me partnerët ndërkombëtarë.

Sipas informacioneve paraprake mbledhja është thirrur nga kryeprokuroja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, ndërsa në takim po marrin pjesë, drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, së bashku me drejtorin e Departamentit të Policisë Kriminale, Tonin Vocaj, por edhe drejtues të tjerë të lartë.

Në fokus të këtij takimi do të jetë hetimet për trafikun e drogës, mjetet e vjedhura  si dhe prostitucioni dhe pastrimi i parave.

Kujtojmë se 4 ditë më parë kryeprokuroja e Tiranës thirri një tjetër takim me drejtuesit e lartë të policisë lidhur me kriminalitetin në vendin tonë dhe ngjarjet e fundit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga